A Mathias Corvinus Collegium (MCC) nyilvános kerekasztal-beszélgetésre várja a geopolitika és diplomácia iránt érdeklődőket. Meghívottaink,  Shaun Riordan, dr.  Eric Hendriks és dr. Gáspár-Szilágyi Szilárd Kína globális befolyásáról, gazdasági helyzetéről és a nagyhatalom jövőjéről beszélgetnek.

Mao Ce-tung halála után Kína példátlan gazdasági fellendülésnek indult, amihez a geopolitikában való fokozott jelenlét és növekvő hadsereg társult. Mára Kína vitathatatlanul a világ második legfontosabb gazdasági szereplőjévé vált, erős jelenléttel Ázsiában, Afrikában, Európában és Nyugaton is. A fenyegető demográfiai hanyatlás, a Tajvannal való konfliktus lehetősége és az Egyesült Államokkal folytatott kereskedelmi harc azonban visszafoghatja Kína globális ambícióit. A meghívott szakértők ilyen és ehhez hasonló globális jelentőségű, sürgető kérdéseket érintenek majd.

Shaun Riordan a European Institute of International Studies diplomácia és kibertér tanszékének igazgatója, a pekingi Charter Institute vezető kutatója. Brit diplomataként 16 évig szolgált New Yorkban, Tajvanon, Pekingben és Madridban, valamint a brit külügyminisztériumban, emellett Spanyolország, Örményország, Bulgária és a Dominikai Köztársaság diplomáciai akadémiáin, valamint svájci és spanyolországi üzleti iskolákban is tanított.

Dr. Eric Hendriks holland szociológus, a Danube Institute munkatársa. Kína globális rendbe való beilleszkedését kutatja, különös tekintettel az ideológiai feszültségekre. A szakember a Mannheimi Egyetemen szerzett doktori címet, majd a Bonni és a Pekingi Egyetemen dolgozott. Hat évig élt Pekingben, ahol Kína és az Egyesült Államok oktatási kapcsolatait kutatta.

Dr. Gáspár-Szilágyi Szilárd a Birminghami Egyetem adjunktusa, szakterülete az EU és a nemzetközi gazdasági jog. Oslo, Keele, Amszterdam, Hága és Aarhus egyetemein tanított és kutatott.

A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Tisztelettel kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlap kitöltésével jelezze: itt!

A legfrissebb információkért kövesd Facebook eseményünket