Egyre inkább széthúzó társadalomban élünk. Bármilyen megosztó kérdésben egymásnak feszülnek a vélemények, és mindkét oldal a másikra betegségként, magára pedig gyógymódként tekint. Az előadásban dr. Calum T.M. Nicholson amellett érvel, hogy ez a polarizáció csupán a közösségi média alapját képező patologikus üzleti modell tünete. Úgy véli, az igazi „gyógymód” nem a politikánkban vagy a technológiában rejlik, hanem abban, hogy hogyan oktatunk a 21. században.
Dr. Calum T. M. Nicholson Cambridge-ben szociálantropológia, Oxfordban pedig migrációs tanulmányok szakon tanult, majd humánföldrajzból doktorált. Korábban fejlesztési tanácsadóként és az Egyesült Királyság parlamentjének kutatójaként dolgozott. Kutatásai területei közé tartozik az éghajlatváltozás társadalmi következményei és a közösségi média hatása. Jelenleg az MCC és a Danube Institute vendégkutatója.
Moderátor: Veres Nagy Timea projektmenedzser. Jelenleg egy európai finanszírozású, a hátrányos helyzetűek társadalmi befogadását elősegítő európai projekt munkatársa. Fő érdeklődési területe a közösségek jövője és az oktatás szerepe a következő generációk formálásában.
Az esemény a Mathias Corvinus Collegium (MCC) és a The Base társszervezésében valósul meg.
Az előadás angol nyelven fog zajlani. A helyek száma korlátozott! Tisztelettel kérjük, részvételi szándékát, az alábbi űrlap kitöltésével jelezze: ITT.
A legfrissebb információkért kövesd Facebook eseményünket!