Kelet-Európában, az az egymással versengő nacionalizmusok országaiban különböző kihívásokkal néznek szembe a történelemoktatásban érintettek, különösen amikor a közösségek az alternatív történelmi narratívák közvetítésére törekszenek. Mindeközben a történelemoktatás kérdése a nyugati társadalmakat is megosztja. Panelbeszélgetésünkön Stuart Waiton, a Skót Oktatási Unió igazgatója és Hunyadi Attila Gábor, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Történelem és Filozófia Karának oktatója arra keresi a választ, hogy érdemes-e egyáltalán történelmet tanítani a közoktatásban, és ha igen, hogyan lehet ezt a megfelelő módon tenni.
Dr. Stuart Waiton szociológiát és kriminológiát oktat, író, újságíró és az akadémiai szabadságot szorgalmazó előadó. A Skót Oktatási Unió elnöke, amely a skót iskolák szülői és tanári szakszervezete. Kutatási területei közé tartozik az antiszociális viselkedés politikája, a politika bal- és jobboldalon túlmutató, változó természete, valamint a gyűlöletből elkövetett bűncselekmények felépítése. Több könyv szerzője: Scared of the Kids; The Politics of Antisocial Behaviour: Amoral Panics; Snobs’ Law: Criminalising Football Fans in an Age of Intolerance.
Moderátor: dr. Hunyadi Attila Gábor gazdaságtörténész, a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Történelem és Filozófia Karának adjunktusa.
Az előadás az MCC Budapest Summit on Education című konferencia keretében valósul meg.
További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.