Mely tényezők befolyásolják a diákok nyelvtanulási eredményességét? Miként hat az iskola, a család és a digitális környezet a nyelvtanulás folyamatára? A Mathias Corvinus Collegium szeretettel vár minden érdeklődőt egy gondolatébresztő beszélgetésre, amelyen a meghívott szakemberek az oktatási reformok hatásait elemzik. 

A beszélgetés a „reformgeneráció” nyelvi szocializációjára fókuszál, különös tekintettel a Hargita megyei magyar tannyelvű iskolák tanulóira, akik a román nyelvet mint nem anyanyelvet, míg az angolt mint idegen nyelvet sajátítják el. A bemutatott eredmények nemcsak a nyelvoktatás hatékonyságának mérésére alkalmasak, hanem gyakorlati javaslatokat is kínálnak az oktatási módszerek továbbfejlesztésére. 

Résztvevők: 

  • Dr. Tódor Erika-Mária a Sapientia EMTE Tanárképző Intézetének igazgatója, a Humántudományok Tanszék egyetemi tanára. Doktori fokozatát a neveléstudományok területén, nyelvpedagógiai témakörben szerezte. Kutatási területe a kétnyelvűség nyelvészete és nyelvpedagógiája, tanulmányozta a kétnyelvű viselkedés jellemzőit, a nyelvi tájkép kérdéskörét, ugyanakkor a román nyelv oktatása a magyar tannyelvű iskolákban egy kiemelkedő kutatási kérdésköre. Az említett témakörökben számos magyar, román és angol nyelvű írása jelent meg. 
  • Dr. Tankó Enikő a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának adjunktusa, a József Attila Általános Iskola angoltanára. Doktori fokozatát a Bukaresti Egyetemen szerezte nyelvészetből. A Sapientián angol nyelvgyakorlat, szintaxis diskurzuselemzés és módszertan tárgyakat oktat. Kutatási területe a második nyelv. 
  • Dr. Tódor Imre a Sapientia EMTE Tanárképző Intézetének egyetemi adjunktusa, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium társadalomtudományokat oktató középiskolai tanára, valamint a PedPsi Kutatóközpont igazgatója. Filozófiai és neveléstudományi területen szerzett doktori fokozatokat. A filozófiai jellegű kutatásai Carl Schmitt konfliktusos politikai filozófiájára; míg oktatáskutatásai a közoktatás (középiskolaválasztás, felekezeti oktatás, tanulói teljesítményvizsgálat), a digitális oktatás és a szakdidaktikai területekre fókuszálnak. 

Kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlapon jelezze: ITT

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.