Veszélyt jelent a klímaváltozás? Megakadályozható-e a globális felmelegedés, milyen gyorsan megy végbe az éghajlatváltozás, és mi, emberek mennyire tudjuk befolyásolni? Miért nem létezik olyan, hogy történetileg „normális” Kárpát-medencei időjárás? Mit tanulhatunk a korábbi klímaváltozásokból?
A kerekasztal-beszélgetés során górcső alá vesszük a klímaváltozás okait, jelenlegi stádiumát, a globális fenntarthatóságot, a zöldenergiák lehetséges térnyerését, a minket körülvevő biohazugságokat, valamint a klímaváltozás személyes megélésének szélső értékeit, a klímatagadás és a klímaszorongás természetét, okait, és azt, hogy mit tehetünk ezen jelenségek fékezése érdekében.
Meghívottaink:
- Dr. Rácz Lajos környezet- és klímatörténész, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának oktatója, az Alkalmazott Társadalomismereti és Kisebbségpolitikai Intézet vezetője, éghajlati változások és történeti ökoszisztémák kutatója.
- Hortay Olivér energetikai szakértő, diplomáit és doktori fokozatát a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen szerezte, ahol jelenleg is oktat és kutat. Csaknem tíz éve dolgozik a Századvégnél 2019-től üzletágvezetőként segíti az Energia- és Klímapolitika Üzletág munkáját. Főbb kutatási területei az energiagazdálkodás és a környezetgazdaságtan.
- Dr. Pásztai Zoltán környezetmérnök, hulladékgazdálkodási szakértő, a Partiumi Keresztény Egyetem oktatója, az Eco Bihor ügyvezető igazgatója.
- A szakértőket Fogarasi Dániel, a Fényes Elek Műhely tagja, a Partiumi Keresztény Egyetem diákja kérdezi.
Az esemény társszervezője a Fényes Elek Műhely – Partium Szakkollégium.
További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.