A Mathias Corvinus Collegium (MCC) és az Országos Magyar Továbbképző Központ pedagóguskonferenciára várja a szakembereket és érdeklődőket. A rendezvény célja az oktatási új útjainak közös felfedezése, a támogató pedagógusi attitűd megerősítése és a módszertani inspiráció. A konferencia találkozási pont, közösségi fórum kíván lenni, miközben az MCC képzésrendszerébe is betekintést kínál. 

PROGRAM 

15:30–16:00 Regisztráció 

16:00–16:20 Köszöntések 

16:20–17:30 Előadás: A boldogság megteremtésének lehetőségei tudományos megközelítésben 

A világon élő emberek túlnyomó többsége földrésztől vagy kultúrától függetlenül azt vallja, hogy a boldogság az élet egyik legfontosabb célja. Jogosan merül fel a kérdés: miért vallunk mégis gyakran kudarcot ezen a téren? A kutatók szerint a válasz egyszerű: nem a megfelelő dolgoktól várjuk a boldogságot. Az elménk gyakran megtéveszt minket, és állandóan boldogságcsapdákba esünk.  

Ha azon dolgozunk, hogy boldogabbak legyünk, életünk egyéb területei is javulnak: emelkedik az energiaszintünk, erősödik az immunrendszerünk, az önbizalmunk és az önbecsülésünk, a munka és a többi ember iránti elkötelezettségünk. Végül – s talán ez a legkevésbé értékelt jótétemény – a társaink, a családunk, a közösségünk, sőt az egész társadalom jól jár azzal, ha mi boldogabbak vagyunk. Bagdi Bella pszichológus előadásaiban azokat az utakat tárja fel, amelyek valóban tartós boldogsághoz és elégedettséghez vezetnek. Ezek segítségével megélhetjük, hogy az élet jó, értelmes, és érdemes élni.  

Bagdi Bella több mint tíz éve foglalkozik a boldogságpszichológia kutatásával. Tagja az ELTE Pozitív Pszichológiai Kutatócsoportjának, és munkájában azt vizsgálja, milyen tényezők befolyásolják a gyerekek és felnőttek mentális egészségét, jóllétét. A Boldogságóra Program alapítója és vezető fejlesztője. Ma már több mint 1500 oktatási-nevelési intézmény csatlakozott a programhoz, és több mint 100.000 gyermek és fiatal vesz részt a foglalkozásokon. Bella célja, hogy tudományosan megalapozott módszerekkel támogassa a gyermekek és felnőttek lelki egészségét, ezzel hozzájárulva egy boldogabb, egészségesebb és együttérzőbb társadalom kialakulásához. Legismertebb munkái közé tartoznak a Boldogságóra könyvsorozatok és a Pozitivity fejlesztő játékok. Jelenleg az ELTE Pszichológiai Doktori Iskolájában végzi doktori tanulmányait.  

17:30–18:00 Szünet 

18:00 Kerekasztal-beszélgetés: A boldogságra való képesség – Hagyományos és innovatív módszerek az osztályteremben 

Hogyan befolyásolhatjuk a diákok lelki jólétét? Mivel támogathatjuk a mentális egészségüket az iskolai keretek között? Segíthetünk nekik egy boldog és kiegyensúlyozott élet megélésében? Ezekre a kérdésekre keresik majd a választ a beszélgetés résztvevői, és együtt tárják fel a diákok támogatásának és bátorításának lehetőségeit. 

Résztvevők: 

  • Bagdi Bella pszichológus  
  • Dr. Szabó-Thalmeiner Noémi: a Babeş–Bolyai Tudományegyetem szatmárnémeti kihelyezett tagozatának vezetője, a Pszichológia és Neveléstudományok Karon belül a Pedagógia és Alkalmazott Didaktika Intézet adjunktusa. Pedagógiai tantárgyakat oktat jövendőbeli óvodapedagógusoknak, tanítóknak, illetve továbbképzéseket tart gyakorló pedagógusoknak. Szakterülete a közösségfejlesztés és a konfliktuskezelés megvalósítása az iskolában. 
  • Dr. Frigy Szabolcs: a Babeş–Bolyai Tudományegyetem szatmárnémeti kirendeltségének óraadó egyetemi tanára, iskolai tanácsadó. Doktori fokozatát szociológiából szerezte, kutatási területe a felekezeti oktatás romániai sajátosságai, az iskolák hozzáadott értéke és az iskolák szociálpszichológia jelenségvilága. Iskolai tanácsadóként másfél évtizede foglalkozik fiatalokkal, folyamatosan követi a fiatalok mentális egészségét és azokat az életvezetési kihívásokat, amelyekkel szembesülnek. 
  • Csáki Veres Hajnalka: a Szatmárnémeti Református Gimnázium tagóvodájának pedagógusa. 15 éve óvónő. Egyes fokozati dolgozatát a Boldogságóra programra alapozta, témája az óvodások érzelmi intelligenciájának fejlesztése a Pozitív Pedagógia Program által.  

Az esemény résztvevőinek igazolást biztosít a Mathias Corvinus Collegium Egyesület az Országos Magyar Továbbképző Központtal partnerségben. 

Kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlapon jelezze: ITT

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.