A Mathias Corvinus Collegium (MCC) és a Maros Megyei Tanfelügyelőség épedagóguskonferenciára várja a szakembereket és érdeklődőket. A rendezvény célja az oktatás új útjainak közös felfedezése, a támogató pedagógusi attitűd megerősítése és a módszertani inspiráció. A konferencia találkozási pont, közösségi fórum kíván lenni, miközben az MCC képzésrendszerébe is betekintést kínál.
PROGRAM
16:00-16:30 Regisztráció
16:30-16:40 Megnyitó: Antal Levente főtanfelügyelő-helyettes
16:40 Elődás: Gergely Orsolya: Kikre figyelnek a gyerekek? – Hiteles példaképek nyomában
A mintaadás vagy példamutatás mindig is az egyik legerősebb eszköze volt az értékek közvetítésének, az elvárt attitűdök, szokások, gondolkodás és viselkedés megmutatásának Több kutatás rámutatott arra, hogy a példakép pozitívan motiválhatja például egy tinédzser sportolási szokásait, teljesítményét, viszont nemcsak a nagyon kiemelkedő teljesítményű személyek vagy sportolók válhatnak példaképekké. Székelyföldi kutatásainkból az derült ki, hogy három tanulóból kettő inkább családtagjaihoz, barátaihoz vagy tanáraihoz szeretne hasonlítani, mintsem egy híres focistára vagy énekesnőre. A médiában látott ikonikus személyiségek mellett ezek hitelesebbeknek tűnnek számukra. Míg a média információáradata elbizonytalanító, zavart és bizonytalanságot okozhat, a közvetlen környezet biztosabbnak, megfoghatóbbnak tűnik.
Dr. Gergely Orsolya szociológus, a Sapientia EMTE Társadalomtudományi Tanszékének oktatója. Kutatási területe a családszociológia és társadalmi nemi egyenlőtlenségi kérdések. Szívügye a tudomány népszerűsítése: közreműködött a Sapiphile projektben, a Sapientia Podcast Szociotükör rovatában, valamint a Nőileg magazin Tudós Nők rovatában is.
17:45 Szünet
18:15 Választható műhelymunka/interaktív előadás
- Sárközi Andrea: Hogyan is lehetnék én példakép? LÉTSZÁM: MAX 24 fő
Hogyan lehetünk példaképek egy olyan generáció számára, akik annyira más világban nőnek fel, hogy utat mutatni is egyre nehezebb számukra? Melyek lehetnek azok a fő csapások, megmásíthatatlan értékek, amelyek mentén változatlanul kapcsolódni tudunk egymáshoz? Az interaktív, beszélgetős workshopunk alatt ezekre a kérdésekre keressük majd a választ főként a párválasztás, kapcsolatok, szerelem és szexualitás terén.
Sárközi Andrea a Magyar Máltai Szeretetszolgálat önkénteskoordinátora, a Kalandok és Álmok Szakmai Műhely trénere, a Műhely Szerethető vagyok? című szexuálpedagógiai képzésének vezetője. Nyolc éve foglalkozik szexedukációval, azon belül leginkább a holisztikus megközelítés és a tanórákba is bevihető módszertan a legfőbb szívügye.
A létszámkorlát 24 személy. Kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlapon jelezze: ITT
- Szakos Enikő: Példamutatás akarva-akaratlanul – A tanárok hatása az új generációkra NINCS LÉTSZÁMKORLÁTOZÁS
Hogyan definiálja ma a szerepét egy tanár, amikor az információgyűjtés sebessége felgyorsult, és módjai megváltoztak, így a hagyományos tudásátadás elértéktelenedik? Tudást kell megosztanunk a diákjainkkal, vagy megtanítani őket a legmodernebb eszközök használatára? A workshop során arra keressük közösen a választ, hogy hogyan lehet együtt élni a digitális technológiával. Melyek a jó gyakorlatok, amelyek a tanári tekintély megtartása mellett tudást és műveltséget adnak át a gyermekeknek, de felkészíti őket a jelen és a jövő kihívásaira?
Szakos Enikő az MCC Tanuláskutató Intézetének kutatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemeskürty István Tanárképző Kar stratégiai osztályvezetője, az NKE Közigazgatástudományi Doktori Iskola doktorandusza. Kutatóként és osztályvezetőként is a pedagógusképzés megújításával foglalkozik. Korábban tanárként és felsőoktatási intézményeken oktatási programok kidolgozásáért felelt.
Kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlapon jelezze: ITT
További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.