A Mathias Corvinus Collegium (MCC) a Kovászna Megyei Tanfelügyelőséggel partnerségben pedagóguskonferenciára várja a sepsiszentgyörgyi és környékbeli szakembereket, érdeklődőket. Meghívott előadóink Mittag Mónika Éva, az MCC békéscsabai képviselet-vezetője, dr. Setényi János oktatáskutató, az MCC Tanuláskutató Intézetének igazgatója, valamint Bányai Sándor, a Kalandok és Álmok Szakmai Műhely vezető trénere.

A rendezvény célja az oktatási új útjainak közös felfedezése, a támogató pedagógusi attitűd megerősítése és a módszertani inspiráció. A konferencia találkozási pont, közösségi fórum kíván lenni, miközben az MCC képzésrendszerébe is betekintést kínál.

A konferencia programja: 

13:45 Érkezés, regisztráció 

14:00 A konferencia megnyitása

14:30 Partnerség a tehetséggondozásban - Mittag Mónika Éva képviselet-vezető, MCC békéscsabai képzési központ. Az előadás bemutatja, hogy milyen területeken tud együttműködni a közoktatás és az MCC abban, hogy a fiatalok a legjobban tudják kibontakoztatni tehetségüket, és jó gyakorlatokon keresztül mutatja be az MCC személyiségfejlesztő és közösségépítő tevékenységeit.

15:00 Tanulás a XXI. században - dr. Setényi János, igazgató, MCC Tanuláskutató Intézet. Az előadás sorra veszi azokat az új tanulási lehetőségeket és színtereket (digitális tér, tehetséggondozó hálózatok, magántanárok), amelyek az iskola mellett nyíltak az utóbbi évtizedekben. Az előadás arra keresi a választ, hogy mennyit engedhet be ezekből az iskola, hol húzódnak az iskolai oktatás háttérfalai, és melyek az iskola máig meg nem haladott értékei?

15:45 Szünet

16:15 Élménypedagógia, avagy kalandok és álmok az iskola falain belül – Bányai Sándor vezető tréner, Kalandok és Álmok Szakmai Műhely. A 120 perces előadás alatt játékos helyzetekben, trénigszerű módszerekkel mutatjuk be az élménypedagógia módszereit. A résztvevő megtapasztalhatja a sikert, kudarcot, a kihíváskeresést, a kockázatvállalást és az ezzel járó bizonytalanságot, hiszen egy-egy feladat kimenetele nem jósolható meg előre. A folyamat során a jelenlevők aktívan vesznek részt a problémamegoldásban és a megszerzett tapasztalatok feldolgozásában, megismerhetik a tapasztalati tanulás folyamatát, megértik a facilitátori megközelítés lényegét. Alapfeltétel az aktív, cselekvő részvétel, a hajlandóság a komfortzónából való kimozdulásra, az új módszerek iránti nyitottság, a csoportban való tanulás igénye. Ajánljuk mindenkinek, aki keresi a kihívásokat, nem fél kipróbálni magát új helyzetekben, tanulása és személyes fejlődése érdekében képes és hajlandó kilépni a megszokott sémákból.

18:15 A konferencia lezárása. A résztvevő pedagógusnak a Mathias Corvinus Collegium Egyesület a Kovászna Megyei Tanfelügyelőséggel partnerségben igazolást biztosít.

A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Tisztelettel kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlap kitöltésével jelezze: itt!

A legfrissebb információkért kövesd Facebook eseményünket!