A Mathias Corvinus Collegium (MCC) a Maros Megyei Tanfelügyelőséggel partnerségben pedagóguskonferenciára várja a marosvásárhelyi és környékbeli szakembereket, érdeklődőket. Meghívott előadóink Mittag Mónika Éva, az MCC békéscsabai képviselet-vezetője, Constantinovits Milán, az MCC szakmai főigazgató-helyettese, valamint Bányai Sándor, a Kalandok és Álmok Szakmai Műhely vezető trénere.

A rendezvény célja az oktatás új útjainak közös felfedezése, a támogató pedagógusi attitűd megerősítése és a módszertani inspiráció. A konferencia találkozási pont, közösségi fórum kíván lenni, miközben az MCC képzési rendszerébe is betekintést kínál.

A konferencia programja: 

14:45 Érkezés, regisztráció 

15:00 A konferencia megnyitása

15:30 Partnerség a tehetséggondozásban – Mittag Mónika Éva, képviselet-vezető, MCC Békéscsabai Képzési Központ 

Az előadás bemutatja, hogy milyen területeken tud együttműködni a közoktatás és az MCC abban, hogy a fiatalok a legjobban tudják kibontakoztatni tehetségüket, és jó gyakorlatokon keresztül mutatja be az MCC személyiségfejlesztő és közösségépítő tevékenységeit.

16:00 Szünet

16:15 Tanári kommunikáció, pedagógusi szerepek a XXI. században – Constantinovits Milán, az MCC szakmai főigazgató-helyettese

Milyen pedagógiai kihívásokkal nézünk szembe 2023-ban? Hogyan alakul át a tanári szerep napjainkban, merrefelé tart a tanári szakma globálisan? Hogyan lehet mégis hatékony a tanári kommunikáció? Helyzetkép, tippek, trükkök, kérdések és válaszok.

17:00 Szünet

17:30 Élménypedagógia, avagy kalandok és álmok az iskola falain belül – Bányai Sándor vezető tréner, Kalandok és Álmok Szakmai Műhely

A 120 perces előadás alatt játékos helyzetekben, trénigszerű módszerekkel mutatjuk be az élménypedagógia módszereit. A résztvevő megtapasztalhatja a sikert, kudarcot, a kihíváskeresést, a kockázatvállalást és az ezzel járó bizonytalanságot, hiszen egy-egy feladat kimenetele nem jósolható meg előre. A folyamat során a jelenlevők aktívan vesznek részt a problémamegoldásban és a megszerzett tapasztalatok feldolgozásában, megismerhetik a tapasztalati tanulás folyamatát, megértik a facilitátori megközelítés lényegét. Alapfeltétel az aktív, cselekvő részvétel, a hajlandóság a komfortzónából való kimozdulásra, az új módszerek iránti nyitottság, a csoportban való tanulás igénye. Ajánljuk mindenkinek, aki keresi a kihívásokat, nem fél kipróbálni magát új helyzetekben, tanulása és személyes fejlődése érdekében képes és hajlandó kilépni a megszokott sémákból.

19:30 A konferencia lezárása 

A résztvevő pedagógusnak a Mathias Corvinus Collegium Egyesület igazolást biztosít.

A részvételi listát jelentkezési sorrend alapján zárjuk le. Tisztelettel kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlap kitöltésével jelezze: itt!

A legfrissebb információkért kövesse Facebook eseményünket!