Miért nem tudjuk előre jelezni a technológiai jövőt? Az új születésének valóban mindig szükségszerű velejárója a régi elpusztítása? Jogosak-e az új technológiákkal szembeni fenntartásaink? Miként alakítja át a mesterséges intelligencia a nemzetek gazdasági versenyét? Lehet-e egyáltalán valamilyen aktív szerepe az államnak az innovációban? Miért maradt le Európa az innovációs versenyben? És miért létezik ma is egy láthatatlan vasfüggöny, amely mögött Kelet-Közép-Európa képtelen új startupokkal versenyre kelni az innovációkért? Mit tanulhatunk a Szilícium-völgy, Észtország, Izrael vagy Szingapúr sikereiből? 

Ezek a kérdések azért is foglalkoztatják töretlenül a közgazdászokat, a döntéshozókat és a széles nagyközönséget egyaránt, mert az elmúlt kétszázötven év tapasztalata szerint azok az országok kerültek be a gazdagok klubjába, amelyek a technológiai innováció élvonalába tartoztak, míg a többiek rendre megrekedtek az alacsony vagy a közepes jövedelem csapdájában.  

SZABADSÁG – INNOVÁCIÓ – GAZDA(G)SÁG: A siker titkai a digitális korban címmel megjelent Cséfalvay Zoltán könyve a témát alaposan körbejárva, szemléletes példákon keresztül vizsgálja a szabad verseny, a digitális gazdaság, a technikai haladás és az innováció összefüggéseit, s hogy ezek bonyolult dinamikái miként vezetnek el a sikerhez a nemzetek közötti versenyben. 

Prof. dr. Cséfalvay Zoltán sokrétű pályafutása során betöltött vezető pozíciókat a magyar kormányzatban (UNESCO-nagykövet, valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium gazdaságstratégiáért felelős államtitkára), kutatóként dolgozott nemzetközi szervezeteknél és egyetemeknél. Jelenleg az MCC Technológiai Jövők Műhelyének vezetőjeként tevékenykedik. Tizennégy önálló kötet, valamint közel hetven tanulmány szerzője, melyek referált szaklapokban és szakkönyvekben jelentek meg angol, német és magyar nyelven. 

A szerzővel Kelemen Kincső, az MCC erdélyi gazdasági igazgatója beszélget. 

Kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlapon jelezze: ITT

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.