Az evolúció elmélete meghatározó az emberiség történetében, a Földön való jelenlétünk magyarázata. Az elmúlt évszázadban Darwin elméletét forradalmi felfedezések támasztották alá a biológia, genetika, antropológia, pszichológia és idegtudomány területén. Ezek az eredmények az evolúciót az élettudományok egységesítő metaelméletévé emelték, és szükségessé teszik annak beépítését a társadalomtudományokba, különösen az emberi politikai viselkedés tanulmányozásába.
A Transylvania Lectures sorozat következő alkalmán megvizsgáljuk, hogyan érthetjük meg a politikai viselkedést a kognitív tudomány és az evolúciós pszichológia elemző szemszögéből. Meghívottunk elemzi a biológia és kultúra dinamikus kölcsönhatását, valamint azt, hogyan kezeli az agy és az elme a társas interakciókat. Az evolúciós megközelítés révén új nézőpontokat fedezünk fel olyan aktuális társadalmi kérdésekkel kapcsolatban, mint a populizmus, az álhírek, az összeesküvés-elméletek, a politikai polarizáció, a szélsőségesség, a vallás, a terrorizmus, a bevándorlás, a bűnözés és a nemi különbségek. A résztvevők mélyebben megérthetik az emberi viselkedés és a társadalom működésének hátterét, valamint új perspektívából értékelhetik kritikus szemmel a közéleti történéseket.
Meghívott előadónk dr. Leonardo Gabriel Orlando Faus, aki politikatudományból és nemzetközi kapcsolatokból szerzett doktori fokozatot a Párizsi Politikai Tanulmányok Intézetében, filozófiából diplomázott a Sorbonne-on, valamint posztdoktori kutatást végzett a kognitív tudomány és evolúciós pszichológia területén a párizsi École Normale Supérieure intézményben. Kutatásai a politikai viselkedés biológiai és evolúciós megközelítéseire összpontosítanak.
A beszélgetés moderátora Hatházy Borbála, az MCC nemzetközi kapcsolatokért felelős munkatársa.
A beszélgetés angol nyelven fog zajlani. Kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlapon jelezze: ITT
További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.