Mindössze 24 évesen Charles Yockey már rendkívül sokrétű szakmai utat tudhat maga mögött: szakpolitikai elemző a Manhattan Institute-nál, politikai filozófiából szerzett mesteri diplomát a Cambridge-i Egyetemen, elnyerte a Hoover Intézet igazgatói díját, és éppen a pekingi Tsinghua Egyetemre készül tanulni. Mielőtt elbúcsúzna Európától, visszatekint a Budapesten töltött évre és arra, hogyan alakult a magyar társadalomról, Európáról és a világ egészéről alkotott képe. 

A politikai gazdaságtan, diplomáciatörténet és pénzügy iránti érdeklődéséből merítve azokat a gondolatokat és tapasztalatokat, amelyeket magával visz Kínába – és arról is beszél, miért tartja különösen fontosnak, hogy a fiatalok világszerte nyitottak legyenek a különböző kultúrák megismerésére, hiszen ezek az élmények jelentősen tágítják látókörüket és mélyítik tudásukat. 

Meghívottunk, Charles Yockey a Manhattan Institute jogi ügyekkel és alkotmányjoggal foglalkozó központjának szakpolitikai elemzője, a Mathias Corvinus Collegium Nemzetközi Jogi Műhelyének vendégkutatója Budapesten. Korábban az állami és magánszéfában is dolgozott, és tervei között szerepel, hogy az Egyesült Államokban szerezzen jogi diplomát. Hivatásában arra törekszik, hogy elősegítse a transzatlanti párbeszédet, és diplomataként, pénzügyi szakemberként vagy döntéshozóként ösztönözze az állami és a magánszféra közötti együttműködést. 

Az eseményen a beszélgetőtársa Péter István, az MCC nemzetközi kapcsolatokért felelős munkatársa lesz. 

A beszélgetés angol nyelven fog zajlani. Kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlapon jelezze: ITT

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket