A színház egyik legfontosabb célja, hogy tükröt tartson az aktuális társadalomnak, azoknak a trendeknek, amelyek kulturálisan, szociálisan átszövik a mindennapokat. A tükörszerep viszont új perspektívát nyer, amikor a kisebbségi lét, ennek megélése is külön szempont a színpadon. Az est során három sorsot ismerhetünk meg, akik kisebbségből kisebbségbe és többségbe is kerültek már munkájuk során. Meghívottaink beszélnek majd azokról a kihívásokról, amelyekkel szembenéztek ezekben a helyzetekben, illetve mindazokról a megküzdési stratégiákról is, amelyek segítettek nekik otthonossá tenni ezt a többszörösem nehezített terepet.

Az est beszélgetőtársai: 

Jókai Ági színművész: Felvidékről, Komáromból származik, 2015-ben végzett a pozsonyi Színművészeti Egyetem prózai színész szakán. 2013 óta Budapesten él, megfordult több magyarországi színháznál és a magyar nyelven játszó Komáromi Jókai Színháznál, de szlovák nyelvű előadásokban is játszott a pozsonyi Astorka Színházban és a Budapesti Vertigo Szlovák Színházban. A kétnyelvűség a kezdetektől meghatározó volt számára, azonban munkásságának legfontosabb motívuma a kisebbségi lét többrétű megélése, hiszen a felvidéki magyarok és magyarországi szlovákok közösségébe is betekinthetett.

Anna-Maria Popa, a sepsiszentgyörgyi Andrei Mureșanu Színház menedzsere. Az I. L. Caragiale Színház- és Filmművészeti Egyetemen szerzett diplomát, 2015 óta az Andrei Mureșanu Színház menedzsere. Kulturális menedzser, hivatalos fordító, a sepsiszentgyörgyi Plugor Sándor Művészeti Líceum oktatója, emellett a DbutanT színházi fesztivál és a női filmrendezőket megmozgató Eva Filmmakers Fest igazgatója. A Floating Cinema & Theater nevű, vízi mozi és színház első hazai kezdeményezője és a VR-színház ötletgazdája.

Pálffy Tibor színművész: 1990-ben a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színházhoz felvételizett, 1994-től pedig a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház színművésze. Románia Kulturális Minisztériumának átirata szerint 1997-ben lett hivatásos színész, 2008-ban a Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetemen szerzett diplomát.

A beszélgetés moderátora Farcádi Plájás Erzsébet szövegíró, kommunikációs szakember. A Sapientia EMTE filmművészet, fotóművészet, média szakán tanult Kolozsváron, majd szövegíróként, fordítóként és játéktervezőként dolgozott, emellett filmkritikákat, valamint hazai és külföldi filmfesztiválokról, kulturális eseményekről írt beszámolókat. 2021-től a sepsiszentgyörgyi városimázs iroda munkatársa.

REGISZTRÁCIÓ

A legfrissebb információkért kövesse Facebook-eseményeinket