Test és elme, érzelem és értelem. Hajlamosak vagyunk a hétköznapokban e fogalmakra ellenpárokként, egymást kizáró dolgokként tekinteni. A kognitív tudományok egyik fő gondolata, hogy az ember különböző képességei, a gondolkodás és az észlelés, de még az érzelmek és a szenvedélyek is ugyanazt az evolúciósan magyarázható célt szolgálják: a környezetünkben való sikeres boldogulást. Ugyanakkor ezen képességek egyike sem választható el a testi működéstől. Rendezvényünk első felében Kékesi Balázs filozófus, a Bëlga együttes alapítója mutatja be a „testi fordulatnak” nevezett tudományos szemlélet főbb tételeit. 

De mi köze mindennek a zenéhez?   

Kékesivel Tóth Árpád zeneszerző, a Csíkszerda improvizációs kórus vezetője, a Kórusok Éjszakája megálmodója beszélget test és zene kapcsolatáról. Hisszük, hogy nála kevesen tudják jobban, mitől lesz a zenehallgató libabőrös. Titkon abban is bízhatunk, hogy erre ezen az estén is sor kerül.  

Meghívottaink:  

  • Dr. Kékesi Balázs filozófus, buddhista tanító, A Tan Kapuja Buddhista Főiskola oktatója 
  • Dr. Tóth Árpád karnagy, ének-zenetanár, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, a kecskeméti Kodály Intézet, valamint a Partiumi Keresztény Egyetem oktatója. Az általa kezdeményezett közösségi modell Magyarország legnagyobb kórusát és egy virális kórusfesztivált hívott életre. Ismeretterjesztő műsoraival és rendhagyó zenei előadásaival a magyar komolyzenei szcéna egyedülálló figurájává vált az elmúlt húsz év során.  
  • Moderátor: Fancsali Róbert, az MCC nagyváradi munkatársa, irodalmár, az Eötvös Loránd Tudományegyetem megbízott oktatója.   

Tisztelettel kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlap kitöltésével jelezze: ITT

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.