Az elmúlt évtizedek során Európa nagyvárosai átalakultak. A bevándorlók lakta környékek története az 1960-as évekre nyúlik vissza, amikor tömegesen kezdtek érkezni emberek a volt gyarmatokról, illetve államközi munkaerő-kölcsönzési szerződések keretében. A befogadó államok a legalacsonyabb ingatlanárú környékeken szállásolták el őket, ahova a családegyesítések és a későbbi bevándorlási hullámok révén újabb tömegek érkeztek. Eközben a többségi társadalom tagjai fokozatosan kiköltöztek e negyedekből, így hol vegyesebb, hol homogénebb etnikai tömbök, párhuzamos társadalmak alakultak ki.   

A Migrációkutató Intézet munkatársai (Sayfo Omar, Marsai Viktor és Veres Kristóf György) által írt, Kié itt a tér? című kötet új aspektusból vizsgálja ezt a napjainkat meghatározó, ezerarcú problémát. A könyv a nyugat-európai párhuzamos társadalmak és városi zárványok kialakulását és társadalmi-gazdasági hatásait elemzi. Tudományos-ismeretterjesztő módon tárgyalja a gettósodás elleni fellépés lehetőségeit, az integráció kihívásait, valamint a biztonságpolitikai szempontokat, melyek eddig kevés figyelmet kaptak a hazai tudományos diskurzusban.  

Meghívottunk a könyv egyik szerzője, dr. Marsai Viktor, a Migrációkutató Intézet igazgatója. Az ELTE BTK történelem-esztétika szakpárján, valamint a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen biztonság- és védelempolitika szakán diplomázott. Doktori kutatásában a szomáliai államépítéssel foglalkozott, majd a Honvédelmi Minisztérium, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem munkatársa volt. 2017 tavaszán elnyerte az MTA Bolyai János Kutatási ösztöndíját. Fő kutatási területe az afrikai migrációs folyamatok vizsgálata, illetve a migráció biztonságpolitikai vonatkozásai. 

Az eseményen beszélgetőtársa Bárdos Anna, az MCC Egyetemi Programjának diákja, a BBTE Európai Tanulmányok Karának nemzetközi kapcsolatok szakos hallgatója.

Kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlapon jelezze: ITT

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.