Kína gazdasági felemelkedése és ennek kimenete hosszú évek óta a gazdaságpolitikai viták egyik fajsúlyos kérdése, de egyre gyakrabban esik szó Kínáról a közéleti, sőt a hétköznapi beszélgetéseink során is. Gyakran úgy tűnhet, hogy a véleményt formáló laikus tudni véli, melyek a kínai célok, és mely törekvések mentén szervezi kül- és gazdaságpolitikáját a kínai vezetés. Ez persze nem minden esetben állja meg a helyét. Az előadás azokra a gazdasági sajátosságokra igyekszik reflektálni, amelyek az európai szem számára különlegessé teszik a kínai gazdasági modellt. Ezeknek a megismerése érthetőbbé teheti az érdeklődők számára Kína távlati stratégiáit.
Meghívott előadónk dr. Moldicz Csaba, az MCC Nemzetközi Kapcsolatok Iskolájának vezetője. Fő kutatási területe az Európai Unió, különös hangsúllyal a közép-kelet-európai térség és Kína gazdasági kapcsolatainak vizsgálata. Az első, magyar nyelven megjelent könyve a 2008-2009-es válságra reflektál, míg a 2020-ban a Routledge-nél kiadott könyve az Egyesült Államok és Kína technológiai vetélkedésnek európai vetületére koncentrál.
Az eseményen beszélgetőtársa Horváth Levente-Ákos, a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT) aradi tagszervezetének elnöke.
Tisztelettel kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlap kitöltésével jelezze: ITT
További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.