Ki döntsön a klímaváltozás kezeléséről? A fő jelöltek erre az országos, globális és tudományos hatóságok. Mindhárom intézménytípus releváns: a szuverenitás a globális kormányzásról való gondolkodás kiindulópontja; az együttműködés szükséges a kollektív cselekvés kezelésében; a tudomány pedig alapvető fontosságú az antropocénre jellemző számos kérdés megértésében. Ugyanakkor mindegyik intézménynek vannak korlátai: az országos intézmények önmagukban nem képesek globális kérdésekkel foglalkozni; a globális intézmények azzal a kockázattal járnak, hogy kialakul az erős államok dominanciája a gyengébbekkel szemben; a tudományos intézményeknek pedig nincs legitimitásuk a politikai döntések meghozatalához. Ilyen és hasonló kérdéseket vitatnak meg meghívottaink, dr. Benoit Mayer és dr. Calum T. M. Nicholson az MCC Fireside Chat beszélgetésén.
Dr. Benoit Mayer a Hongkongi Kínai Egyetem Jogi Karának docense. Éghajlat-, környezet- és nemzetközi jogot tanít, kutatásai pedig a nemzetközi és összehasonlító éghajlati jog különböző aspektusait vizsgálják. Legutóbbi könyve, a The International Law on Climate Change Mitigation az Oxford Monographs on International Law sorozatban jelent meg.
Dr. Calum T. M. Nicholson Cambridge-ben szociálantropológia, Oxfordban pedig migrációs tanulmányok szakon tanult, majd humánföldrajzból doktorált. Korábban fejlesztési tanácsadóként és az Egyesült Királyság parlamentjének kutatójaként dolgozott. Kutatásai területei közé tartozik az éghajlatváltozás társadalmi következményei és a közösségi média hatása. Jelenleg az MCC és a Danube Institute vendégkutatója.
A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Tisztelettel kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlap kitöltésével jelezze: itt!
A legfrissebb információkért kövesd Facebook eseményünket!