Bibók Bea Ellopott gyermekkor című nagysikerű könyvének fókuszában a parentifikáció jelensége áll. A beszélgetés során meghívottaink megvizsgálják, hogy mit is jelent ez, szó lesz a családi szerepek felcserélődéséről és a gyerekekre háruló – az életkoruknak nem megfelelő – felelősségről. Hogyan válik a gyerek „kis felnőtté”, akinek láthatatlan küldetése, hogy érzelmileg és fizikailag kiegyensúlyozza a családot? A parentifikált gyerekek ellopott gyerekkorának hosszú távon káros hatása van a felnőttkori és párkapcsolati működésre.
Az érdeklődők betekintést nyerhetnek a szerző új könyve, az Ellopott felnőttkor részleteibe is, amely a családon belüli infantilizáció jelenségével foglalkozik. A két könyv egy rendszert alkot, ami érthetőbbé teszi a családon belül zajló dinamikai folyamatokat.
Bibók Bea pszichológus, szexuálpszichológus, párterapeuta, író. Egyetemi tanulmányait a Babeș–Bolyai Tudományegyetemen és az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte. Óriási energiákkal dolgozik, terápiát tart egyéneknek és pároknak, valamint létrehozta a szakmai, mára 95.000 követőt számláló Facebook-oldalát, ahol társadalmi felelősségvállalásként azoknak az embereknek segít a naponta megjelenő pszichológiai témájú bejegyzéseivel, akik nem jutnak el terápiára.
Az eseményen beszélgetőtársa Szabó Eszter rádiós híszerkesztő. Közel tíz éve foglalkozik már irodalomnépszerűsítéssel, könyvklubot működtet Okulusz néven, könyvbemutatókat vezet, recenziókat ír, illetve a Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásár és a Tricikli irodalmi fesztivál sepsiszentgyörgyi szervezőcsapatának tagja.
Tisztelettel kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlap kitöltésével jelezze: ITT
További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.