Magyar szereplőkkel áll a civilizáció olyan lehetőség kapujában, amire korábban nem volt példa. Egy nagyszabású űrmisszió van készülőben magyar részvétellel. A projekt forradalmasíthatja az űrkutatást, hiszen minden korábbinál távolabbra juttat növényi, állati és emberi sejteket. Emellett úttörő jellegű az is, hogy a minták visszatérnek a Földre, lehetőséget teremtve további, akár a rákkutatásban is hasznosítható vizsgálatokra.  

A Romániai Magyar Közgazdász Társaság és a Mathias Corvinus Collegium (MCC) egy olyan előadásra várja az érdeklődőket, amely bemutatja az élettudományi kutatások jelentőségét mikrogravitációs környezetben, különös tekintettel a Föld körüli pályán végzett kísérletekre és azok hosszú távú hatásaira a bolygóközi felfedezésekre. 

Dr. Mátyás Bence kutató előadásában szó lesz a Nemzetközi Űrállomás (ISS) közelgő deorbitálásáról és arról, hogy ez milyen hatással lesz az űrkutatásra és a mikrogravitációs vizsgálatokra. A Nemzetközi Űrállomás visszavonulásával az űrbiológiai és anyagtudományi kísérletek új platformokra szorulnak, amelyeket egyre inkább a magánűripar fog biztosítani. 

Az előadás bemutatja a magánűripar növekvő szerepét a Hold- és Mars-kutatásban, valamint azokat az új lehetőségeket, amelyeket a kereskedelmi űrállomások, holdi kutatóállomások és jövőbeli Mars-missziók nyújtanak az élettudományi kutatások számára. Végül megvizsgáljuk, hogy milyen új technológiák és üzleti modellek segíthetik a mikrogravitációs kísérletek fenntartását és bővítését az ISS korszakon túl, valamint milyen lehetőségeket kínálhat mindez a közép- és kelet-európai országok számára. 

Meghívott előadónk dr. Mátyás Bence asztrobiológus, kutató, agrármérnök, a szlovéniai székhelyű Genoplant Kutatóintézet Tudományos Bizottságának elnöke. 

Tisztelettel kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlap kitöltésével jelezze: ITT

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.