Miért vált a kereszténydemokrácia stabil politikai erővé Magyarországon, miközben a vallásosság aránya viszonylag alacsony? Eközben Romániában, az egyik legvallásosabb európai országban, miért nincs akkora politikai súlya? Lehetséges, hogy a vallásossággal fordítottan arányos az ideológia népszerűségének növekedése? 

A Transylvania Lectures előadás-sorozat következő eseményén meghívottaink, dr. Sergiu Mișcoiu és dr. Botos Máté arra keresik a választ, hogy milyen szerepet játszanak vallási, nemzeti és kulturális sajátosságaink a politikai rendszerek alakulásában. A beszélgetés során megvitatják a kereszténydemokrácia jövőjét egy olyan korban, amikor a kereszténységet társadalmilag egyre jobban elutasítják, a demokráciát pedig az eddigi legnagyobb támadások érik az 1930-as évek óta. A szakértők igyekszenek választ találni arra, hogy lehetséges-e a kereszténydemokrácia megújulása a 21. században.

Dr. Sergiu Mișcoiu történész, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Európai Tanulmányok Karának politikatudományi professzora, Nemzetközi Együttműködési Központjának és az Afrikai Tanulmányok Központjának igazgatója. Egyetemi docensként tevékenykedik franciaországi, magyarországi és szenegáli egyetemeken, emellett öt nagy nemzetközi kutatási projekt vezetője. Fő kutatási területei a populizmus, a diskurzuselmélet, a politikai tanácskozás, Közép-Kelet-Európa átalakulása és a frankofón afrikai országok politikai rendszerei.

Dr. Botos Máté régész, történész, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának volt dékánja, az egyetem Politológia Tanszékének, valamint Összehasonlító civilizációtörténeti kutatócsoportjának és a Labor et Otium Szakkollégium vezetője. 2020 óta a Mathias Corvinus Collegium MCC Press nevű könyvkiadójának igazgatója. Kutatási területe elsősorban az eszmetörténet, ezen belül főként John Lukacs történetfilozófiai munkássága, de foglalkozik társadalom- és gazdaságtörténettel is.

REGISZTRÁCIÓ

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.