Mit jelent valójában a tudat és tudatosság? Hogyan értelmezik a filozófusok, és miért nem sikerült még mindig teljesen megértenünk, honnan ered, és hogyan működik? És hogyan illeszkedik a gondolkodás és a tudatosság a tudományos világba?Visszavezethetők-e pusztán az agyi tevékenységre? A Transylvania Lectures következő alkalmán meghívottaink ezeket a kérdéseket járják körül, a tudat természetének megértésével kapcsolatos filozófiai és tudományos kihívásokat is érinteve.
Meghívott előadónk dr. Nick Zangwill, a University College London tiszteletbeli kutatója és a Lincoln Egyetem vendégprofesszora. Három monográfiát írt, két tanulmánykötetet szerkesztett, és több mint 150 cikket publikált erkölcsfilozófia, esztétika, ismeretelmélet, metafizika és más témákban. Az Egyesült Királyságban a Glasgow-i, Oxfordi, Durhami és Hulli egyetemeken dolgozott, vendégkutatóként megfordult többek között Tokió, Oszaka, Kiotó, Padova, Róma, Varsó, Teherán, Jeruzsálem, Haifa, valamint az Egyesült Államokban a Brown, Ohio State és Tulane egyetemeken. Főként erkölcsfilozófiai (különösen metaetikai) és esztétikai (különösen zene- és vizuális művészetfilozófiai) munkásságáról ismert, de írt metafizikáról, ismeretelméletről, elmefilozófiáról és logikáról is.
Az eseményen a beszélgetőtársa Rácz Norbert Zsolt unitárius lelkész. A Magyar Unitárius Egyház János Zsigmond Kollégiumában és a Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézetben szerzett diplomát. Kutatási területe a rendszeres teológia, a vallásosság filozófiai aspektusai és a létezés elméleti kérdései.
A beszélgetés angol nyelven fog zajlani. Kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlapon jelezze: ITT
További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.