Mi az erkölcsi jogok valódi alapja világunkban? A filozófusok régóta vitatják, hogy a jogok a tudatosságból, a világ megtapasztalásának képességéből, vagy a racionalitásból, az értelem és gondolkodás képességéből erednek-e. A Transylvania Lectures sorozat következő alkalmán vendégeink mindkét nézőpontot megvizsgálják, különös figyelmet fordítva a racionalitás fontosságára. A beszélgetés több összetett kérdést is érint, mint az emberi lényeg tágabb fogalma az erkölcs és a jogok vonatkozásában, illetve a racionális képességekkel nem rendelkező egyének erkölcsi keretrendszerünkbe való beilleszkedése. 

Meghívott előadónk dr. Nick Zangwill, a University College London tiszteletbeli kutatója és a Lincoln Egyetem vendégprofesszora. Három monográfiát írt, két tanulmánykötetet szerkesztett, és több mint 150 cikket publikált erkölcsfilozófia, esztétika, ismeretelmélet, metafizika és más témákban. Az Egyesült Királyságban a Glasgow-i, Oxfordi, Durhami és Hulli egyetemeken dolgozott, vendégkutatóként megfordult többek között Tokió, Oszaka, Kiotó, Padova, Róma, Varsó, Teherán, Jeruzsálem, Haifa, valamint az Egyesült Államokban a Brown, Ohio State és Tulane egyetemeken. Főként erkölcsfilozófiai (különösen metaetikai) és esztétikai (különösen zene- és vizuális művészetfilozófiai) munkásságáról ismert, de írt metafizikáról, ismeretelméletről, elmefilozófiáról és logikáról is. 

Az eseményen a beszélgetőtársa Rácz Norbert Zsolt unitárius lelkész. A Magyar Unitárius Egyház János Zsigmond Kollégiumában és a Kolozsvári Protestáns Teológiai Intézetben szerzett diplomát. Kutatási területe a rendszeres teológia, a vallásosság filozófiai aspektusai és a létezés elméleti kérdései. 

A beszélgetés angol nyelven fog zajlani. Kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlapon jelezze: ITT

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.