A Transylvania Lectures következő beszélgetésén különböző semszövegkből közelítjük meg a mesterséges intelligenciával kapcsolatos szabályozásokat. Szükség van szigorúbb felügyeletre, vagy inkább szabadságot kellene biztosítani az innováció számára? 

Egyes szempontok szerint a mesterséges intelligencia túlzott szabályozása gátolja az innovációt, akadályokat teremt a startupok számára, és a tehetségeket rugalmasabb közegekbe tereli. Az ilyen álláspontok szerint a meglévő törvények elegendőek a mesterséges intelligenciához kapcsolódó problémák megoldására, a merev szabályozás pedig a kedvezőtlen közvélemény miatt is lassítaná a fejlődést. 

Mások úgy vélik, hogy az MI szabályozása túl laza, lehetővé téve az etikátlan eljárásokat, az elfogult algoritmusokat és az adatokkal való visszaélést. A káros következmények elkerülése és a közbizalom erősítése érdekében szükségesnek tartják a nagyobb felelősségvállalást, az átláthatóságot és a felügyeletet. 

Ez a vita értékes betekintést nyújt az MI kormányzásának kihívásaiba és lehetőségeibe. Ismerjük és vitassuk meg a különböző nézőpontokat, és alakítsuk együtt a mesterséges intelligenciáról szóló párbeszédet! 

Résztvevők: 

  • Norman Lewis író, előadó és tanácsadó az innováció és a technológia területén. Világszerte elismert szakértője a technológiai innovációval és elfogadással kapcsolatos trendeknek és felhasználói magatartásnak. Több mint 20 éves tapasztalattal rendelkezik a kereskedelmi innovációk és a társadalmi változásokat előidéző technológiák bevezetésében, globális nagyvállalatoknál és startupoknál egyaránt dolgozott. Kutatásai az Európai Unió digitális szuverenitási stratégiájára összpontosítanak, különösen annak szabályozási dinamikájának negatív hatásaira. Kiemelten vizsgálja az online tartalmak és véleménynyilvánítás korlátozását, amely veszélyezteti a demokrácia és az innováció jövőjét. Az MCC brüsszeli vendégkutatója. 
  • Maria-Ruxandra Bodea ügyvéd, a Bukaresti Egyetem Jogi Karának oktatója. Elsősorban a román polgári jog, az emberi jogok és a szellemi tulajdonjog területén tevékenykedik. Oktatóként a nemzetközi közjog és az új technológiák jogának területén tanít, elsősorban a mesterséges intelligenciára összpontosítva. 
  • Moderátor: Len Balázs a Sapientia EMTE másodéves joghallgatója, az MCC diákja. 

A beszélgetés angol nyelven fog zajlani. Kérjük, részvételi szándékát az alábbi űrlapon jelezze: ITT

További információkért kövesse Facebook-eseményeinket.