Olvasási idő: 3 perc

A budapesti Mathias Corvinus Collegium jóvoltából és a sepsiszentgyörgyi városi tanács közbenjárására egy egyedülálló tehetséggondozó program indult el.

A budapesti Mathias Corvinus Collegium jóvoltából és a sepsiszentgyörgyi városi tanács tagjainak közbenjárására egy egyedülálló tehetséggondozó program indult el idén a megyeszékhelyen. A hónap elején lezajlott a válogató, és hamarosan elkezdődnek az izgalmas foglalkozások is, de először a szülőket is beavatják.

A Fiatal Tehetség Program (FIT) a gimnazista diákokat oktatja az élménypedagógia módszerével, bátran kilépve a tantárgyi keretek közül, illetve átjárva az azok közötti határokat. Szentgyörgyön az alapozás zajlik, azaz ötödikes diákokkal indulnak a foglalkozások, a hónap elején lezajlott a válogató, amelyen a gyermekek értelmi, érzelmi intelligenciáját, kreativitását mérték fel. Az első évfolyamra túljelentkezés volt, 52 gyermeket írattak fel szülei, végül azonban kialakult a 25 fős csoport, illetve van egy 10 fős várólista is, amelyről a programból kihullók helyére léphetnek a várólistás gyermekek. 

Pénteken, a szülői értekezleten a régióvezető, Baróthi Johanna ismerteti a program részleteit, szabályait és megköti velük az oktatásra vonatkozó szerződést. Szombaton már a gyermekeknek zajlik az első ismerkedős, csapatépítő foglalkozás. Ők ugyanis egy csoportban fognak tovább tanulni, az évfolyam mindegyik megadott témakört (környezettudatosság és természetvédelem, internethasználati tudatosság, média és filmes ismeretek, pénzügyi tudatosság, a robotok világa, egészségügyi tudatosság, művészet és matematika) szombati napokra időzített két-két személyes találkozón dolgozzák fel. A program 9-től 16 óráig tart, több szünettel, illetve ingyenes meleg ebédet is kapnak a gyermekek. A kontaktalkalmak közti időszakokban a tanultakhoz kapcsolódó online feladatokat is meg kell oldaniuk a gyermekeknek.

A programhoz tartozik egy élményalapú, beszédcentrikus angol oktatás is (ez csak az angolból legjobb nyolc diáknak), novemberben több mint valószínű ez is elkezdődik. A részletes kiértékelés, visszajelzés a teljesítményről és előmenetelről nekik is, a szülőknek is kijár.

Az első foglalkozásra az egészségtudatosság témájában dr. Constantinovits Miklós (Miki doki) mentőorvos vezetésével november 7-én kerül sor. Az egész programnak a Székely Mikó Kollégium nyújt otthont, a személyes oktatás a járványügyi kötelezettségek (maszkviselés, távolságtartás) betartásával a volt Kós Károly Szakközépiskola konferenciatermében zajlik. Tegyük hozzá, hogy a FIT-program nagy erénye az ingyenesség, mert a szociális korlátokat is átjárhatóvá teszi.