7. Évfolyam

7. Évfolyam

 

EGÉSZSÉGÜGYI TUDATOSSÁG III. - TÁPLÁLKOZZ TUDATOSAN!
INTERAKTÍV KALAUZ A TESTTUDATOSSÁG LABIRINTUSÁHOZ

A kurzus által betekintést nyerhettek a táplálkozásunkat felépítő nyersanyagainkba: matatunk, játszunk és főzünk is együtt. Elmélyedünk a tápcsatorna rejtelmeiben, végigkövetve emésztésünk folyamatát. Beszélgetünk a leggyakoribb táplálkozással kapcsolatos divathóbortokról és tévhitekről, miközben beleássuk magunkat a leggyakoribb táplálkozással összefüggő megbetegedésekbe is. Mivel a táplálkozás egy fogyasztói döntés, és befolyásolhatjuk vele bolygónk jövőjét is, így a fenntarthaság kiemelt helyet foglal el kurzusalkalmainkon, ahol megalapozhatjuk a tudatos jövőbeli döntéseket.

ÉRZELMEK LABIRINTUSA
KÖZÉPPONTBAN AZ EMBERI ÉRZELMEK!

Érzelmek megnevezése, tudatosítása. Vigasztalás, halál, sértés, empátia, kirekesztés, kapcsolatok. Hazugság – mikor nem feltétlen rossz dolog? Döntés-döntésképtelenség. Felelősség, felelősségvállalás - Felelősség a tetteinkért – felelősség másokért. Jóakarat-rosszhiszeműség. Önállóság és példakövetés. Szeretet – erósz, phília, agapé.

FANTASZTIKUS FIZIKA
AZ ERŐ LEGYEN VELED!

Ki lehet ő? Néha fehér köpenyt visel, izgalmas és néha veszélyes kísérleteket csinálhat, szupertitkos laboratóriumokba lehet bejárása és a körülöttünk lévő világ megismerése a célja. Hát persze, hogy egy fizikus tudósról van szó. A kurzuson célunk a tudományos szemlélet kialakítása egyszerű fizikai problémák gyakorlatias szemléletű megoldásán keresztül. Diákjaink megismerhetik a mérések alapelveit, csoportmunkában, játékos körülmények között dolgozhatnak.

FILMKÉSZÍTÉS REJTELMEI
MA MÁR TÉNYLEG CSAK AZ SZÁMÍT, HOGY LEGYEN EGY JÓ ÖTLETED. HA AZ VAN, AKKOR MÁR CSAK MEG KELL VALÓSÍTANI.

Valahogy mindig érezted, hogy a filmek világa egy olyan varázsvilág, ahol eltűnhetsz a hétköznapok elől? Ha valaha azt érezted, hogy nem csak néznél filmet, hanem te is mesélnél a film lehetőségein át? Ha magadra ismertél, akkor ez a kurzus a kedvenced lesz! Ezen a szombaton nem csak a film hatásmehanizmusait és technikai ismeretét tanulhatod meg, hanem az évfolyamotokkal közösen készíthettek egy rövidfilmet is, igazi filmes eszközökkel, minden határ nélkül.

INTERNET OF THINGS
IOT, AVAGY INTERNET OF THINGS, VAGY A DOLGOK INTERNETE, AVAGY A GÉPEK EGYMÁSSAL BESZÉLGETNEK. DE HOGY TUDJUK MAGUNKNÁL TARTANI AZ IRÁNYÍTÁST? EBBEN SEGÍT AZ IOT KURZUS.

A 21. században már egymással kommunikál az okosóránk és a telefonunk, de már az autónk és a garázskapu vagy akár az összes háztartási gépünk. Ebbe az új világba segítünk eligazodni a diákoknak. Mire kell figyelni, milyen lehetőségek vannak benne? Építünk is egy kis okosotthon prototípust a kurzus során. Az ötödikes Robotok világa és a hatodik oszályos Drónok világa kurzusok során megszerzik a diákok azokat a technológiai és algoritmikus gondolkodási alapokat, amire az IOT kurzus épít. Hetedik osztályban (először leporoljuk, majd) alkalmazzuk az előzetes ismereteket, amiket már elsajátítottak a diákok és csoportmunkában, élményközpontúan megismerjük a dolgok internetét.

KOMMUNIKÁCIÓ ÉS VITAKULTÚRA
KOMMUNIKÁLJ FELSŐFOKON!

Hogyan kommunikáljunk úgy, hogy a mondandónk tényleg eljusson a másik emberhez? Hogyan legyünk kommunikációnkban hitelesek és sikeresek; és hogyan figyeljünk oda a másik emberre? Ezekkel az izgalmas kérdésekkel, és sok-sok játékos gyakorlattal közösen tárjuk fel az emberek közötti kommunikáció működését, bepillantva az asszertivitás rejtelmeibe is. Az elsajátított kommunikációs alapokra támaszkodva pedig kipróbáljuk a kulturált, örömet adó vitázás művészetét. És pletykálunk is - mert mindenki pletykál! Persze nem ok nélkül tesszük, hiszen ránézünk annak felszín alatti természetére is.

KREATÍV ÍRÁS I.
HOGYAN FESSÜNK A SZAVAKKAL?

Vonz az ismeretlen, de nem tudod, hogyan közelítsd meg? Érzed, hogy valami rezdül ott bent, de egyelőre fogalmad sincs, hogyan ölthetne ez a valami testet? Ha felmerültek benned ezek a kérdések, akkor jó helyen keresgélsz. Műhelyeinken titkos átjárókat kutatunk fel önmagunk és az irodalom között úgy, hogy közben mi is írók leszünk.

PÉNZÜGYI TUDATOSSÁG III. – VÁLLALKOZZ OKOSAN!
TERVEZZÜK MEG SAJÁT CÉGÜNKET!

Vállalkozói mentalitás - mit kell végiggondolnom, hogy az ötlettől a megvalósításig eljussak? Milyen egyszeri költségeim, rendszeres kiadásaim lehetnek, mire érdemes költenem, és mit lenne jobb megspórolnom? Milyen kockázatok merülhetnek fel? Ezekre a kérdésekre keressük a választ a Pénzügyi Tudatosság III. kurzuson, miközben létrehozzuk és megtervezzük saját vállalkozásunkat.

PROTOKOLL
MINDENNAPI ÉLETÜNK "KRESZ-SZABÁLYA"

A protokoll, mindennapi életünk "KRESZ-szabálya", amely segít abban, hogy könnyedén, balesetmentesen közlekedjünk egymás mellett. Az előírt szabályrendszer nem úri huncutság, hanem fordulatok, trükkök gyűjteménye, ami figyelmességet, gördülékenységet és tapintatot csempész mindennapjainkba. Az egész napos kurzus során kinyitjuk a hétköznapi szituációk ajtaját és élvezetes, szituációs gyakorlatok által merülünk el az illem világában. A foglalkozás során feladványokat fejtünk meg például a színház széksorai között, egy elegáns étterem terített asztala fölött, de felvételi elbeszélgetésen is részt veszünk, miközben a villa, az öltöny és az elegáns női viselet elemeivel "zsonglőrködünk".