5. Évfolyam

5. Évfolyam

 

EGÉSZSÉGÜGYI TUDATOSSÁG I.
HOGYAN TUDUNK SEGÍTENI BAJBA JUTOTT TÁRSAINKON?

A foglalkozásunk keretében megtanuljuk, hogyan tudunk segíteni bajba jutott embertársainkon. Hogyan kell Alapszinten újraéleszteni, mentőt hívni, sebeket ellátni. Mindemellett betekintést nyerünk a mentők munkájába, egy mentőállomás napjaiba.

INTERNETHASZNÁLATI TUDATOSSÁG
LÉGY ONLINE!

Van élet a Facebookon túl? Mire jó az internet és mik lehetnek a veszélyei? Milyen a jó jelszó? Behálózza a mindennapjainkat az internet, de vajon tudjuk-e elég tudatosan használni. Pár apró trükk segítségével diákjaink megismerhetik, hogy a közösségi oldalak és a játékok mellett számos praktikus lehetőség is rejlik a neten, mint például az oktatóprogramok, könyvek, filmek, zenék, stb. És sajnos számos veszély is rejlik az online világban a vírusoktól a netes zaklatásig. A képzés során azt is megtanulják a gyerekek, hogyan kerüljék el az internet csapdáit. A hétvégi alkalmakon a FIT-es laptopokon azonnal kipróbálhatják a diákok az elméleti tudásukat a gyakorlatban is.

KÖRNYEZETTUDATOSSÁG ÉS TERMÉSZETVÉDELEM
KÖRNYEZETVÉDELEM ÉS EGYÉB ZÖLD-SÉGEK

Érdekel titeket a természetjárás? Szeretnétek jobban megismerni a Kárpát-medence élővilágát? Esetleg a világunkban rejlő értékeket szeretnétek tudatosan megvédeni? Ezen a kurzuson felhúzzuk a képzeletbeli túracipőt és felfedezzük együtt a világot egy ökológus szemüvegén keresztül nézve. Utána azt is megismerjük, hogy mi veszélyezteti a bolygónkat, és kigondoljuk, mivel tudnátok Ti is hozzájárulni a környezet megvédéséhez. A foglalkozások során pedig kilépünk az osztályteremből, és kicsit körül is nézünk a minket körülvevő természetben. Gyere velünk egy globális felfedezőútra, hogy aztán tudással és bölcsességgel a zsebedben térhess vissza saját helyi környezetedbe, családod körébe, ahol napról-napra egyre több izgalmas és hasznos gyakorlati lépést tehetsz egy környezettudatosabb, természetközelibb, emberségesebb jövőért!

MÉDIA- ÉS FILMES ISMERETEK
RIPORTER KERESTETIK

Körülveszi, behálózza életünket a média, legyen szó az internet világáról, a nyomtatott újságokról vagy a filmekről. Ám csak nézünk, vagy látunk is? Tudunk a sorok közt olvasni? Hogy készülnek a napilapok, hogy működnek a tévéstúdiók? Ezekre és még számos kérdésre választ kaphatnak diákjaink, akik maguk is kipróbálhatják, milyen újságírónak, lapszerkesztőnek vagy épp filmrendezőnek lenni. Az okostelefonos klipkészítéstől eljutunk a tudatos médiafogyasztásig, mindezt profi szakemberekkel, valós körülmények között.

MŰVÉSZET ÉS MATEMATIKA
HOGYAN KAPCSOLÓDIK EZ A KÉT FANTASZTIKUS TERÜLET?

A Művészet és Matematika kurzus ezúttal teljesen új köntösben utazik el minden olyan városba, ahol már van ötödik évfolyam. A kurzuson megismerkedünk a szimmetriával és még azt is megfejtjük, hogy mi tökéletesek vagyunk-e. Jól kibeszéljük az aranymetszést és Leonardo da Vinci sem marad ki. A második kurzusalkalommal elkalauzolunk a geometria világába, bonyolultabbnál bonyolultabb testek neveit tanuljok meg, valamint az illúzió témakörét is kivesézzük. Egy igazán különleges anyaggal, méghozzá csokoládéval készítünk geometrikus szobrokat, így a kurzus igazán finom lesz!

PÉNZÜGYI TUDATOSSÁG I.
TŐZSDECÁPÁK ÉS A BANKOK VILÁGA

Fontosnak tartjuk már a felső tagozatosoknál is elkezdeni a pénzügyi felelősség kialakítását, a gazdasági működés alapjainak megismertetését. Miért határozza meg gondolkodásunkat a pénz? Hogy működik a hitelnyújtás, milyen kockázatok jellemzik a pénzügyi döntéseket? Játékos foglalkozásaink a gazdasági ismeretek, a pénzügyi tudatosság alapjait járják körül, és bevezetnek a bankok rejtélyes világába is.

ROBOTOK VILÁGA
A KURZUS SORÁN A DIÁKOK MEGISMERKEDNEK A ROBOTIKA ALAPJAIVAL, ELSAJÁTÍTJÁK HOGYAN KELL ÉPÍTENI ÉS PROGRAMOZNI ROBOTOKAT.

Építsünk együtt robotokat, programozzuk őket. A programozás, algoritmikus gondolkodás ma már elengedhetetlen része az életünknek. Viszont mennyire más úgy programozni, ha rögtön láthatjuk annak az eredményét is! Nem csak a képernyőn, hanem valós robotok mozdulnak meg, végzik el a feladatokat, amiket adtunk nekik, amikre beprogramoztuk őket. A robotok világa kurzus során a diákok megtanulják a 3 legfontosabb pillérét a robotikának, amit bízunk benne, hogy később a tanulmányaik során minden más területen is alkalmazni tudnak majd. Tervezés, építés, programozás. A kurzus mindenkinek szól, nem csak azok találják meg a számukra kedves feladatokat, akik programoznak vagy legózni szeretnek, ráadásul a legfontosabb, hogy mindent csapatban csinálunk. Fontos, hogy megismerjék egymást a diákok, tudják kinek mi az erőssége, hogy tudnak együttműködni a feladatok során. Bízunk benne, hogy mindenkinek egy életre szóló élményben lesz része a robotok világa szombatjain!

TERMÉSZETTUDOMÁNYOS KÍSÉRLETEK
KÍSÉRLETEZZÜNK EGYÜTT!

Érdekel, hogy mitől színesek a tüzijátékok? Hogyan épül fel egy atom? Hogyan készíthetünk oxigént? Szeretnél igazi vegyszereket használva, labor körülmények között kísérletezni? Érdekel, hogyan kísérletezhetsz otthon is biztonságosan? A természettudományos kísérletek kurzus az iskolai oktatásban háttérbe szoruló fizikai, kémiai és biológiai tudományterületeket ölelik fel. Diákjaink izgalmas felfedezéseket tehetnek szakképzett oktatóink vezetésével, illetve biztonságos körülmények között kipróbálhatnak különféle kísérleteket is. Megtapasztalhatják, hogy milyen természeti összefüggések hálózzák be mindennapi életünket, mik a jelenségek tudományos magyarázatai.